Reklama

Niezwykły wyścig w Poznaniu: myśliwiec F16 kontra McLaren

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Atrakcja planowana jest na niedzielę.

Myśliwiec F16 przyleci na start z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Za kierownicą sportowego samochodu usiądzie Łukasz Gogulski, który udział w tym widowiskowym przedsięwzięciu wylicytował już w 2021 roku, za kwotę 265 tys. zł, która została przekazana na cele charytatywne. "Ściganie się z samolotem F16 to doświadczenie, którego z pewnością nigdy nie zapomnę. Ale oczywiście, poza pasją i emocjami, chodzi przede wszystkim o realne wsparcie potrzebujących. To piękna idea i bardzo się cieszę, że jestem jej częścią" - mówi darczyńca, Łukasz Gogulski.

"W naszym wyścigu dystans przejazdu samochodu został ograniczony i skrojony optymalnie by zachować wszelkie względy bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o samolot to już w trakcie samego nawrotu ten dystans się dubluje. Będzie to więc bardzo wyrównana walka. Jednak nieważne kto wygra ten pojedynek. Liczy się szczytny cel, którym jest pomoc najbardziej potrzebującym" - mówi Pilot samolotu wojskowego, lider F16 Tiger Demo Team, kryjący się pod pseudonimem "Slab"

Pojedynek będzie można oglądać, w bezpiecznej odległości, na terenie Toru Poznań. "W ramach wydarzenia zaplanowano także kilka 20-minutowych sesji szybkich jazd oraz paradę, czyli przejazd wszystkich uczestników wyprawy PositiveWays 2023. Jedno z aut poprowadzi Ben Collins, brytyjski kierowca wyścigowy, znany między innymi jako Stig z programu Top Gear. Nie zabraknie także ekipy Kamena Rally Team - załogi, która wystartuje w najtrudniejszym rajdzie świata - Dakar 2024" - zapowiada Marek Polak z Centrum Prasowego Grupy MTP.

Dochód z biletów na Tor Poznań, podobnie jak w przypadku charytatywnego pikniku, który odbędzie się 3 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich, zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Positive Ways. Jak już informowaliśmy, do tej pory udało się jej zebrać ponad 3,5 miliona złotych dla potrzebujących i chorych dzieci.

Wszystkie atrakcje odbywać się będą:
na MTP:
3 czerwca - 14:00-18:00 | 4 czerwca - 8:00-11:00
na Torze Poznań:
4 czerwca - 13:00
Szczegóły znajdziemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro