Reklama

Wielki piknik w weekend na MTP. "W sercu targów będą lądować helikoptery"

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Wszystko to już 3 i 4 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich za sprawą motoryzacyjnego pikniku Positive Ways, z którego dochód zostanie przeznaczony na akcję Polska dla Hospicjum.

Przypominamy. Już po raz dziesiąty najwięksi polscy miłośnicy motoryzacji pokonają w kilka dni 800 kilometrów za kółkami 100 supersamochodów odwiedzając cztery miasta. Jednym z nich będzie Poznań i teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. "3 i 4 czerwca na MTP będzie biło serce Positive Ways - charytatywnej akcji, z której dochód zostanie przekazany na leczenie potrzebujących dzieci. Podczas dziewięciu dotychczasowych edycji wydarzenia udało się zebrać i przekazać na rzecz najmłodszych ponad 3,5 miliona złotych. W czerwcu, wspólnie z Grupą MTP i partnerami wydarzenia, Fundacja Positive Ways podejmie kolejną próbę powiększenia tej rekordowej sumy. Wydarzenie dla całych rodzin Positive Ways to wydarzenie łączące dwie rzeczy - pasję do samochodów i chęć niesienia pomocy" - zapowiadał Marek Polak z Centrum Prasowego Grupy MTP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

3 i 4 czerwca na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej będzie można nie tylko zrobić sobie zdjęcia z super samochodami, ale nawet usiąść za kierownicą. Częścią charytatywnego pikniku będzie również ekspozycja zabytkowych aut w pawilonie 2, o którą zadba świętujący jubileusz 100-lecia istnienia Automobilklub Wielkopolski.

Miłośnicy bardziej klasycznej motoryzacji będą mogli odwiedzić Pawilon 2, gdzie swoją ekspozycję zaprezentuje Automobilklubu Wielkopolski, który świętuje jubileusz 100-lecia istnienia. Ponadto na Placu Marka będzie można zobaczyć na żywo lądowanie śmigłowców. Piknik odwiedzi także ekipa zespołu Kamena Rally Team, Mistrzowie Europy FIA CEZ - kierowca Tomasz Białkowski oraz pilot Dariusz Baśkiewicz. To zespół, który wystartuje w najtrudniejszym rajdzie świata - Dakar 2024.

"Dodatkową atrakcję stanowić będą także imponujące helikoptery lądujące 3 czerwca w samym sercu targów" - dodaje Polak.

O dodatkową porcję emocji tradycyjnie zatroszczą się organizatorzy aukcji, w ramach której będzie można wylicytować m.in. kompletny strój z wyposażeniem należący do brytyjskiego kierowcy i kaskadera wyścigowego Bena Collinsa, który przez osiem lat wcielał się w postać zagadkowego STIGA w kultowym motoryzacyjnym show "Top Gear". I który pojawi się na kolacji osobiście. Dochód ze sprzedaży biletów na tę wyjątkową, charytatywną kolację zasili konto Fundacji Positive Ways, która w ramach projektu Polska dla hospicjów wesprze wybrany cel w Poznaniu.

Miejsce wydarzenia: Plac Powszechnej Wystawy Krajowej - Międzynarodowe Targi Poznańskie. Godziny otwarcia: 3 czerwca - 14:00-18:00 i 4 czerwca - 8:00-11:00. Więcej szczegółów znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro