Reklama
Reklama

Awantura na poznańskim dworcu. Agresywny pasażer pobił dwóch kierowników pociągu

fot. SOK
fot. SOK

31-latek został zatrzymany.

Do incydentu doszło w minioną niedzielę na peronie nr 8 stacji kolejowej w Poznaniu Głównym, w czasie postoju pociągu relacji Kraków Główny - Kołobrzeg. "Do kierownika pociągu, który kończył trasę na poznańskiej stacji podszedł podróżny żądając od niego udzielenia informacji o odjeździe pociągu do Opola. Kierownik pociągu wskazał mężczyźnie tablicę informacyjną z rozkładem jazdy pociągów usytuowanej na peronie. Mężczyzna tą odpowiedzą poczuł się mocno urażony i postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Podszedł bliżej do kolejarza i uderzył go pięścią w twarz" - relacjonuje insp. Piotr Żłobicki z SOK.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Pracownik drużyny konduktorskiej obejmujący skład pociągu widząc zaistniałą sytuację ruszył na pomoc koledze. Sprawca stawał się jednak coraz bardziej agresywny i zaciśniętą pięścią trafił drugiego kierownika pociągu w twarz. Informacja o zdarzeniu trafiła do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. Na miejsce błyskawicznie skierowani zostali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei " - dodaje.

Mężczyzna szybko został obezwładniony. Poszkodowani pracownicy spółki PKP Intercity doznali obrażeń twarzy. Została im udzielona pomoc medyczna. "Agresywny 31-latek z Łodzi został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Poznań Jeżyce, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Pociąg relacji Kraków Główny - Kołobrzeg odjechał z 74 minutowym opóźnieniem" - kończy insp. Żłobicki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro