Reklama

Z ponad 4 promilami jeździła po osiedlu. "Wpadła po raz czwarty"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Kluczyki od auta zabrał jej świadek zdarzenia.

O sytuacji informuje portal Kalisz24.pl. Policjanci w poniedziałek odebrali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu kobiety na osiedlu Wzgórza Kalisza. Podejrzewano, że może być pod wpływem alkoholu, o czym miał świadczyć jej styl jazdy - "wjeżdżała na chodnik i niemal nie potrąciła dziecka na rowerze".

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na miejsce wezwano policję. "Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 54-letnia kobieta wsiadła za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny a nawet 2 lat pozbawienia wolności" - informuje portal Kalisz24 INFO podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Według ustaleń dziennikarzy portalu, kobieta czwarty raz wpadła na jeździe pod wpływem alkoholu. "Kobieta miała zatrzymane prawo jazdy, jednak wobec niej Sąd nie orzekł jeszcze zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych" - czytamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro