Reklama
Reklama

Jedno z dzieci z rodziny zastępczej spod Wągrowca chciało odebrać sobie życie. Wychodzą na jaw nowe fakty

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Myriams-Fotos/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Myriams-Fotos/pixabay.com

Wracamy do sprawy rodziny zastępczej, której zabrano 12 dzieci przebywających pod ich opieką.

Redakcja epoznan.pl w piątek na łamach informowała o odebraniu rodzinie zastępczej wszystkich dzieci, przebywających pod ich opieką. Wszystko zaczęło się od zgłoszenia pracownika przedszkola o obrażeniach, jakie miało na sobie dwóch 4-latków. Pracownik przedszkola zauważył u jednego z dzieci siniaki na twarzy obok ucha, okazało się, że drugie dziecko miało posiniaczone pośladki.

12 dzieci przebywa w wągrowieckim szpitalu na obserwacji, dzieci zostały już przesłuchane, o czym informowaliśmy w piątek tutaj.

Redakcja "Głosu Wielkopolskiego" dotarła do matki dwóch synów, którzy przebywali w wyżej wspomnianej rodzinie zastępczej. Jeden z synów pani Natalii jest już pełnoletni, ale jak twierdzi jego matka, gdy miał 15 lat, przebywając w rodzinie zastępczej chciał popełnić samobójstwo. Wpływa na to miała mieć sytuacja w rodzinie zastępczej - Niestety, urzędnicy zamietli wszystko pod dywan i nie udało mi się nic wskórać - powiedziała dla "Głosu Wielkopolskiego" matka syna przebywającego w rodzinie zastępczej.

Pani Natalia ma 6 dzieci, dwójka z nich przebywała w rodzinie zastępczej spod Wągrowca. Jeden syn jest już pełnoletni, drugi 8 -letni wciąż pozostawał pod opieką wspomnianej rodziny.

Kobieta twierdzi, że od czterech lat próbowała uświadomić odpowiednie służby o tym, że w tej rodzinie zastępczej nie działo się dobrze. Pani Natalia powiedziała dziennikarzom "Głosu Wielkopolskiego", że dostawała sygnały o tym, iż dzieci chodzą głodne, nie mogły nigdzie wychodzić, a rodzice zastępczy mieli stosować wobec podopiecznych przemoc fizyczną.

- Mamo, wezwij policję, bo ja tam nie wracam - tak miał się zwracać syn do matki, gdy musiał wrócić do rodziny zastępczej.

Prokuratura poproszono przez wągrowieckich dziennikarzy o komentarz w tej sprawie odpowiedziała, że na obecnym etapie sprawy nie będzie przekazywać bliższych informacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro