Reklama

Korki na ulicy św. Michała. "Geniusz wydał pozwolenie na wykonywanie robót w godzinach szczytu"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Korki w mieście, to codzienna zmora kierowców. Zaplanowanie dojazdu do punktu docelowego bywa kłopotliwe.

Redakcja epoznan.pl wielokrotnie na swoich łamach opisuje sytuacje związane z zatorem w ścisłym centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Czytelnicy wielokrotnie sygnalizują nam, że stoją w potężnych korkach.

Tym razem sprawa dotyczy ul. Św. Michała, gdzie jak zauważa Czytelnik epoznan.pl ze względu na zablokowanie odcinka przy ul. Małachowskiego z powodu remontu tego odcinka przy budowanym przez dewelopera zespołu dwóch budynków, tworzą się spore korki.

- Nie dość, że 250 m dalej jest przejazd kolejowy, który i tak powoduje korki na tej ulicy w godzinach szczytu, to jeszcze jakiś "geniusz" wydał pozwolenie na prowadzenie robót w godzinach szczytu, zamiast po 19:00, kiedy ruch jest dużo mniejszy. Jasno jest już do godz. 21:00. Czy ktoś dba o interes i dobro mieszkańców Poznania? - napisał Czytelnik w piątek do epoznan.pl

Miasto Poznań zapowiadało remont na ul. Św. Michała już na koniec marca - Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie będzie natomiast, na zlecenie ZDM, prowadzić remont kolejnego odcinka ul. Warszawskiej. Na lato tego roku zaplanowane są prace na północnej, prowadzącej w kierunku centrum jezdni. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona pomiędzy ul. św. Michała i ul. Krańcową oraz na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro