Reklama
Reklama

3-letnie dziecko pogryzione przez psa. "Zwierzę nie było szczepione przeciwko wściekliźnie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Simon Gatdula z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Simon Gatdula z Pixabay

To nie jedyny przypadek na terenie powiatu złotowskiego.

Policjanci interweniowali w związku z dwoma pogryzieniami przez psy, do których doszło na na początku tygodnia na terenie powiatu złotowskiego.

W pierwszym przypadku pogryzione zostało dziecko. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jastrowie. "Kilka minut po godzinie 15:00 policjanci otrzymali informację o pogryzieniu dziecka przez psa. W trakcie czynności ustalili, że 3-latek został ugryziony przez psa i posiada widoczne obrażenia, niezagrażające życiu i zdrowiu. Matka nieletniego wskazała właściciela czworonoga, a następnie udała się z synem do szpitala. Funkcjonariusze rozpytali wskazaną osobę i ustalili że pies nie posiada aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. W związku z niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz brakiem aktualnych szczepień zwierzęcia skierowano wniosek do Sądu o ukaranie właściciela" - relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc, oficer prasowy policji w Złotowie.

Kolejne zgłoszenie dotyczące pogryzienia, wpłynęło do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Okonku przed godziną 21. W tym przypadku pogryziony został 30 letni mieszkaniec Lędyczka, który wcześniej wraz z właścicielem psa spożywał alkohol. "Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że został on przetransportowany do szpitala w Pile. Właściciel czworonoga okazał mundurowym aktualne szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Odizolował czworonoga, zobowiązując się do wzmożenia sprawowani nad nim opieki. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komisariatu w Okonku" - dodaje rzecznik.

Policjanci apelują do właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednia opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro