Reklama

Wchodząc do takich miejsc ryzykują nawet życiem. "To 'hobby' bywa niebezpieczne i nielegalne!"

fot. Aquanet SA / FB
fot. Aquanet SA / FB

Jest apel Aquanetu.

Wpis dotyczący tego tematu pojawił się w mediach społecznościowych spółki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"W Internecie można trafić na szereg materiałów pokazujących i opisujących wyprawy eksplorujące porzucone i niedostępne miejsca. W tym również kanały burzowe i sieci kanalizacyjne. Nawet jeśli opisy takich wypraw mogą się wydawać ekscytujące i bywają nazywane sportem to jako firma społecznie odpowiedzialna nie możemy przemilczać faktu, że to "hobby" bywa niebezpieczne i nielegalne!" - czytamy.

Jak przekazano, apelując o rozwagę, każda taka wyprawa może być zagrożeniem dla zdrowia i życia.

"Sieć kanalizacyjna to środowisko, które jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. W sieci znajdują się różne substancje toksyczne i żrące, niebezpieczne gazy - jak na przykład metan, siarkowodór, tlenek węgla, organizmy chorobotwórcze - takie jak grzyby, wirusy, bakterie. Natomiast w przypadku kanałów burzowych mogą się one nagle wypełnić ogromną ilością wody, kiedy dojdzie do nawalnego deszczu. Taki rwący potok, który przejdzie wówczas przez kanał stanowi ogromne ryzyko dla życia i zdrowia przebywających w nim osób. Zatem przebywanie w kanałach burzowych i w sieci bez odpowiednich zabezpieczeń i asekuracji zdecydowanie grozi poważnymi "konsekwencjami" - tłumaczą przedstawiciele spółki.

"Pracownicy Aquanetu wchodzą do kanałów tylko, gdy jest to konieczne, zawsze w odpowiednim stroju, z przeznaczonym do tego sprzętem, przestrzegając restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Ponadto, gdy schodzą pod ziemię, zawsze nadzoruje ich czuwająca na powierzchni odpowiednio wyposażona i przeszkolona brygada ratunkowa" - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro