Reklama

Zielone światło dla ważnej inwestycji drogowej w Wielkopolsce! "Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności"

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Wojewoda wielkopolski wydał zgodę na budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 w Nowym Tomyślu.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał w środę w Nowym Tomyślu decyzję o zezwoleniu na realizację budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu.

"Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor, którym jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, uprawniony jest do rozpoczęcia wszelkich robót budowlanych. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Jego całkowity koszt może wynieść ok. 90 mln zł" - informuje Nina Swarcewicz z biura prasowego WUW w Poznaniu.

I dodaje, że w ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy odcinek drogi wojewódzkiej o długości ok. 1,9 km z rondami na włączeniu z jej istniejącym przebiegiem, wiadukt nad linią kolejową nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice, dodatkowe jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe, zjazdy, kanał technologiczny, a także zostaną nasadzone nowe drzewa i krzewy.

"Podczas moich rozmów z mieszkańcami, samorządowcami jak również radnymi, wielokrotnie artykułowano, jak ważna jest ta inwestycja dla Nowego Tomyśla - bardzo istotnego miasta powiatowego w zachodniej Wielkopolsce" - mówił wojewoda Michał Zieliński. "Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305, a także bardzo długo wyczekiwanego wiaduktu nad linią kolejową Warszawa Zachodnia-Kunowice, pozwoli na usprawnienie ruchu drogowego i przede wszystkim zwiększenie komfortu mieszkańców podróżujących tą trasą" - dodał.

Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza miasto Nowy Tomyśl, likwidując tym samym uciążliwości od niego powodowane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro