Reklama

Kolejni złodzieje katalizatorów złapani! Czy właściciele samochodów mogą odetchnąć z ulgą?

fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu
fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Za pośrednictwem redakcji epoznan.pl Czytelnicy apelowali do mieszkańców o zachowanie czujności względem złodziei katalizatorów.

W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże tej części samochodu. Problem dotyczył nie tylko poszczególnych osiedli Poznania, ale również innych miejscowości w Polsce. W ostatnim czasie odnotowano sporą ilość kradzieży katalizatorów również w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie).

Do redakcji epoznan.pl wpływały apele oraz prośby od osób poszkodowanych o kontakt ze strony świadków, którzy być może widzieli coś podejrzanego . Złodzieje przeważnie działali pod osłoną nocy, a ich łupem stawały się głównie katalizatory, czasem również inne, drobne części samochodowe, jak spryskiwacze reflektorów. Samochód, w którym złodziej wyciął katalizator, podczas porannego uruchamiania brzmiał wyjątkowo głośno. Właśnie po tym mieszkańcy poznawali, że w aucie brakuje wyżej wspomnianej części.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała, że poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatorów. Są to 48-latek i jego 10 lat młodszy kompan. Obaj mieszkają w Poznaniu - To już kolejne w ostatnim czasie osoby, które wpadły w ręce mundurowych za tego typu przestępstwa - komentuje poznańska policja.

Podejrzanych udało się zatrzymać dzięki nagraniom z monitoringu. Okazało się, że nie był to "debiut" w ich wykonaniu. Policjanci z Wildy ustalili, że mężczyźni dopuścili się kradzieży elementów układu wydechowego z pojazdów marki Mitsubishi oraz Mercedes zaparkowanych w jednej z hal garażowych w centrum Poznania. Łączna wartość łupu to według szacunku policji około 2 tysiące złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży dwóch katalizatorów. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zadecyduje sąd - poinformował sierż. szt. Łukasz Paterski.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro