Reklama
Reklama

Skuteczny sposób na złodziei katalizatorów. Niestety, mało komu się spodoba

Katalizatory kradzione są na potęgę. Niektórzy złodzieje są w stanie wyciąć ten istotny element układu wydechowego w niecałą minutę. Internauci przekonują, że jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie kradzieży katalizatora to ... wyciąć go samemu. Tyle że jest to nielegalne i grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Co zatem zrobić, kiedy padniemy ofiarą kradzieży? Tu liczy się dostępność części i szybkość montażu nowego katalizatora, a tym wyróżnia się firma Kaliński - Układy Wydechowe.

Katalizatory montowane w samochodach mają za zadanie oczyścić spaliny i ograniczyć zatruwanie środowiska przez auta. Wkłady katalizatorów redukują wydostawanie się toksycznych substancji do środowiska dzięki temu, że zawierają metale szlachetne. Mowa tu m.in. o platynie, palladzie czy rodzie, który jest nawet kilka razy droższy niż złoto. To niestety sprawia, że wycięcie katalizatora to dla złodzieja okazja do zarobienia od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Po udanym rabunku może on udać się bezpośrednio do skupu złomu, gdzie bez większych problemów sprzeda swój łup.

- Nie ma tygodnia, żebyśmy nie dostali telefonu z zapytaniem o katalizator, który został wcześniej skradziony właścicielowi - mówią nam przedstawiciele firmy Kaliński, specjaliści w branży układów wydechowych.

Kto powinien najbardziej obawiać się prób kradzieży katalizatorów? Przede wszystkim właściciele starszych samochodów wyższej klasy, a także osoby parkujące swoje pojazdy na niestrzeżonych i niemonitorowanych parkingach. Ze względu na to, że wycięcie katalizatora może zająć złodziejowi nawet mniej niż minutę, to tak naprawdę zagrożony jest każdy właściciel samochodu. Co zrobić, kiedy już padniemy ofiarą takiej kradzieży. Oprócz zgłoszenia tego na policję musimy od razu rozejrzeć się za kupnem nowego katalizatora.

- Nowe, nieużywane katalizatory mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych i to niezależnie od marki czy wieku pojazdu. Jeśli poszukujemy tańszego rozwiązania, najlepiej jest zakupić katalizator regenerowany - tłumaczą eksperci firmy Kaliński, która także zajmuje się taką właśnie regeneracją. Co istotne, usługa regeneracji katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów, oferowana przez firmę Kaliński, właśnie została doceniona medalem Targów Kielce. Jest to unikalna metoda, zdecydowanie lepsza niż metody wodne.

Firma Kaliński - Układy wydechowe od 30 lat buduje swoją pozycję na rynku. To, co z pewnością ich wyróżnia to obszerny magazyn w podpoznańskich Chybach.
- Posiadamy dziesiątki tysięcy produktów, w tym filtry DPF, FAP, GPF, katalizatory. Możemy również wykonać usługę montażu. Posiadamy siedem stanowisk serwisowych, nie tylko do pojazdów osobowych ale również ciężarowych czy motocykli. Jeśli skradziono katalizator, a posiadamy taki w magazynie, to w ciągu kilku godzin zamontujemy regenerowany - mówią przedstawiciele firmy Kaliński. - Klient zyskuje na czasie, oszczędza sporo pieniędzy, a co najważniejsze jego samochód znów jest sprawny i gotowy do drogi.

Firma prowadzi też sklep internetowy, gdzie można szybko sprawdzić dostępność interesujących nas części.
- Kradzieże katalizatorów to już prawdziwa plaga. My chcemy dać jasny sygnał naszym klientom, że jesteśmy właśnie po to, żeby im pomóc w kryzysowej sytuacji. To, że robimy to dobrze, zostało docenione medalem Targów Kielce - mówi Prezes Zarządu firmy Kaliński Hubert Kaliński. I dodaje: - Jednak dla nas największą nagrodą jest przede wszystkim zadowolony klient.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
26.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro