Reklama
Reklama

Poszukiwany Wielkopolanin rozpłynął się w powietrzu. Wpadł na Pomorzu Zachodnim, uprawiał konopie w namiotach

fot. CBŚP
fot. CBŚP

43-latek został zatrzymany przez CBŚP.

- Z ustaleń policjantów z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim wynikało, że Piotr L. może być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się przestępczością narkotykową. 43-latkowi zarzucali śledczy wprowadzanie do obrotów narkotyków, jednak nie mogli mu przedstawić zarzutów, ponieważ mężczyzna "zniknął" i nikt nie wiedział gdzie może przebywać - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji. Ostatecznie, w znalezienie mężczyzny zaangażowali się specjaliści z poznańskiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - W efekcie ustalono, że Piotr L. przebywa w województwie zachodniopomorskim i tam również może popełniać kolejne przestępstwa.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Zatrzymania mężczyzny dokonali kontrterroryści z Gdańska. Zlikwidowano przy tym plantację konopi. - W domu na wynajętej posesji znajdowało się 7 specjalistycznych namiotów, tam i w jednym z kolejnych pomieszczeń rosło 215 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można by uzyskać kilkadziesiąt kg marihuany. Każde z pomieszczeń wyposażone było w odrębny zautomatyzowany system nawadniania, ogrzewania, oświetlania i wentylacji. Całość uprawy była zasilana agregatem prądotwórczym. Wartość instalacji wstępnie została oszacowana na co najmniej 250 tys. zł. W pomieszczeniach policjanci zabezpieczyli także około 15 kg marihuany.

43-latka doprowadzono do prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu środków odurzających oraz uprawy konopi. Aresztowano go na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro