Reklama
Reklama

Poważne oskarżenia wobec nauczyciela. Są nowe informacje

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix z Pixabay

Nauczyciel miał nękać nastoletnią uczennicę.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach epoznan.pl, sytuacja dotyczy jednej ze śremskich podstawówek. Sprawą już w listopadzie zajmował się portal srem.naszemiasto.pl. Do dziennikarzy zwrócił się wówczas jeden z Czytelników. W mailu napisano wówczas, że nauczyciel WF-u podejrzany jest o nękanie a nawet molestowanie 13-letniej uczennicy. Dodano, że został zawieszony. Czytelnik podkreślił, że istnieje obawa, że szkoła będzie próbowała temat "zamieść pod dywan".

Redakcja lokalnego portalu poprosiła o komentarz szkoły. "Dla dobra dziecka nie będę udzielać szczegółowych informacji w tej sprawie. Jest to bardzo wrażliwy temat. Zapewniam, że ta sprawa nie jest i nie będzie zamieciona pod dywan. Nie było takiej informacji, żeby dzieci miały nikomu nic nie mówić. Jeżeli nasi uczniowie mają jakieś pytania dotyczące tej trudnej sytuacji mogą się do nas zgłaszać" - odpowiadała wówczas dyrekcja śremskiej podstawówki.

Policjanci i prokuratura również zajęła się sprawą. Dziś są nowe informacje. Według ustaleń lokalnego portalu, nauczyciel " przekroczył granicę, a zebrane dowody w tej sprawie nie budziły żadnych wątpliwości". Chodzi o nękanie. Mężczyzna wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.

"Jak na razie nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy w tej sprawie. Prokurator zaproponował wymiar kary, z którym zgodził się oskarżony, natomiast decyzję ostateczną podejmie sąd. Jeśli nie zgodzi się on z wnioskiem o skazanie w trybie dowolnego poddania się karze, to zostanie wyznaczona rozprawa, gdzie to właśnie sąd podejmie decyzję o jej wysokości. Tak czy inaczej, sprawa zakończy się wyrokiem sądowym" - powiedziała dziennikarzom Renata Mikołajczak, Prokurator Rejonowy w Śremie.

Jak dodano nauczyciel zaraz po tym jak usłyszał prokuratorskie zarzuty, zrezygnował z pracy w szkole. Za zarzucane mu czyny grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
25.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro