Reklama

Rodzeństwo wsiadło za kółko po alkoholu. Najpierw wpadł brat, a kilka godzin później siostra

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w Chodzieży.

Policjanci, którzy około 23.00 w poniedziałek patrolowali miasto zauważyli na stacji paliw samochód, który właśnie odjeżdżał od dystrybutora. Uwagę policjantów zwróciło niepewne zachowanie kierowcy na drodze. - Postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Ku ich zaskoczeniu, kiedy podjechali do auta, jego kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął się oddalać w kierunku ul. Strzeleckiej - wyjaśnia policja.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Funkcjonariusze ruszyli za uciekającym kierowcą. Przy cmentarzu zauważyli, że auto porzucono, a mężczyzna i kobieta podróżujący pojazdem uciekali pieszo. - Zatrzymali się dopiero po okrzyku "stój, Policja!". Jak się okazało, biegnący mężczyzna figurował w policyjnej bazie jako osoba, która ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym. Badanie trzeźwości wykazało, że 29-latek prowadził forda w stanie nietrzeźwości. Miał blisko promil alkoholu w organizmie - dodaje. Kobieta, która mu towarzyszyła, była trzeźwa.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami kilka razy zmieniał wersję wydarzeń. Zaprzeczał, że to on siedział za kierownicą. - Okazany mu monitoring rozjaśnił jego umysł. Mężczyznę po wykonanych czynnościach zwolniono, a pojazd, którym kierował, przekazano jego siostrze.

Na tym się nie skończyło. Nad ranem siostra mężczyzny została zatrzymana w Oleśnicy przez ten sam patrol policji. Prowadziła mercedesa w stanie po użyciu alkoholu. 32-latce zatrzymano uprawnienia do kierowania, pojazd trafił natomiast do wskazanej przez nią osoby.

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro