Reklama
Reklama

Kończy się kolejny etap remontu w centrum Poznania. Od piątku na przebudowaną ulicę wjadą kierowcy

fot. PIM
fot. PIM

Otwarty zostanie ostatni odcinek Al. Marcinkowskiego.

Właśnie w piątek, 19 maja, wykonawca prac zacznie demontować ogrodzenie budowlane na Al. Marcinkowskiego przy placu Wolności. To oznacza, że na ulicę będą mogli wjechać kierowcy.

Jak przypominają Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ostatnim czasie zamknięta była wschodnia jezdnia Al. Marcinkowskiego pomiędzy Paderewskiego a jezdnią północną placu Wolności. Ze względu na prace na wysokości pl. Wolności, w ostatnim czasie była zamknięta wschodnia jezdnia Al. Marcinkowskiego między ul. Paderewskiego a jezdnią północną placu. Powodem były prace wykonywane na wysokości.

Choć kierowcy wjadą na drogę już w piątek, dopiero w przyszłym tygodniu wprowadzane tu będzie stałe oznakowanie poziome. - To oznacza, że po demontażu wygrodzenia jezdni, będzie możliwy bezpośredni dojazd do ul. 23 Lutego wzdłuż budynku Muzeum Narodowego. Natomiast dojazd do posesji przy Al. Marcinkowskiego 20, 21 i 22 oraz dostawy do Galerii MM będą odbywały się od strony ul. 23 Lutego. Przebudowana przestrzeń będzie także dostępna dla pieszych i rowerzystów - podaje PIM.

Aleje Marcinkowskiego po przebudowie to nowa nawierzchnia, nowe oświetlenie, mała architektura, a także zieleń. - Przed rozpoczęciem prac na Al. Marcinkowskiego kompozycja alei drzew urywała się na wysokości Biblioteki Raczyńskich. W ramach inwestycji posadzone zostały dęby kolumnowe, które tworzą nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego. Dzięki inwestycji na całym odcinku Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do muzeum posadzono 36 dębów kolumnowych. Dodatkowo na wyspach przed budynkiem pojawiły się żywopłoty z cisu, czyli silnie rosnącego krzewu o ciemnozielonych igłach. Całość uzupełniają sezonowe kwietniki na wyspie między muzeum a placem Wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
4.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro