Reklama
Reklama

Nie kursuje tu żaden autobus, a powstał nowy przystanek. ZTM szykuje się do uruchomienia nowej linii

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przystanek znajduje się na ulicy Wieruszowskiej.

- Przy nowo wybudowanym bloku na ulicy Wieruszowskiej postawiono nowy przystanek autobusowy. Co ciekawe, na tej trasie nie jeździ żadna linia. Kilka lat temu MPK wspominało o planach na kupno mini-busów, które miały obsługiwać teren Junikowa, ale sprawa ucichła. Czy to oznacza, że na dniach powstanie nowa linia autobusowa w Poznaniu? - napisał do nas Czytelnik.

Co na to Zarząd Transportu Miejskiego? - Na Junikowie jest planowana linia minibusowa nr 122, która ma obsługiwać pozbawione dziś komunikacji ulice Wieruszowską, Ziębicką, Smoluchowskiego, Kamiennogórską, Cmentarną, Ścinawską i Dziewińską. Linia ma być skomunikowana z tramwajami na ul. Grunwaldzkiej i zapewniać m.in. dojazd do cmentarza od strony ul. Cmentarnej oraz do siedzib sądów na ul. Kamiennogórskiej. Możliwość uruchomienia takiej linii była komunikowana przez ZTM wiosną 2021 roku - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Sytuacja jest trudna, dlatego do dziś nowa linia nie została uruchomiona. - Z uwagi na trudną sytuację kadrową w MPK Poznań (brak dostępności kierowców), trudną sytuację budżetową jeśli chodzi o komunikację publiczną i jeszcze nie całkiem gotową infrastrukturę przystankową w tym rejonie miasta - nie ma możliwości uruchomienia takiej linii. Niemniej jednak czynimy intensywne starania, żeby pomimo powyżej wskazanych obiektywnych trudności, udało się uruchomić linię nr 122 od września bieżącego roku - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
4.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro