Reklama

Weekend z zatrzymaniami na poznańskim lotnisku. Wpadło trzech Polaków

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Strażnicy graniczni mieli co robić.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 12 maja. - Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy wylegitymowali wydalonego z Królestwa Niderlandów 37-letniego Polaka. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu i ma zasądzoną zastępczą karę pozbawienia wolności wynoszącą 16 dni, z możliwością zamiany na karę grzywny w wysokości 800 złotych - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. - 37-latek nie skorzystał jednak z możliwości zamiany kary aresztu na karę grzywny. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, Polaka zatrzymano i doprowadzono do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Tego samego dnia, kilka godzin później, funkcjonariusze skontrolować 51-latka, który przyleciał do Poznania z Wielkiej Brytanii. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez gdyńską prokuraturę za oszustwa. I jego przewieziono do poznańskiego aresztu.

W sobotę wpadł natomiast 33-latek, który chciał wylecieć z Poznania do Egiptu. - Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 80 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 16 tysięcy złotych. Po potwierdzeniu informacji w jednostce poszukującej, nasz rodak wpłacił zaległą karę grzywny na konto Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim i został zwolniony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro