Reklama
Reklama

Smutne wiadomości z ZOO. "Tygrysica Kaja pobiegła za Tęczowy Most do Gogha"

fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook
fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook

To tygrysica, która do Poznania przyjechała z Ukrainy.

Smutne informacje przekazali właśnie pracownicy poznańskiego ZOO. "Tygrysica Kaja pobiegła za Tęczowy Most do Gogha. W spokoju. Pełna kociego majestatu" - napisali na portalu społecznościowym. "Całe swoje życie spędziła w małej cyrkowej klatce. Natalia Popowa i wojna przyniosły ocalenie i możliwość dotknięcia łapami ziemi. Jeśli nie będziemy przyzwalać na okrucieństwo wobec zwierząt, nie będą one cierpieć, a my ocalimy istotę naszego człowieczeństwa: szacunek do życia w każdej jego postaci. Tygrysów w naturze została garstka, w niewoli- ciągle stają się zabawkami, są wykorzystywane w cyrkach, sprzedawane na części ciała czy zabijane dla trofeów. Walczmy o ich ochronę" - dodali.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tygrysica Kaja była jednym ze zwierząt ewakuowanych z Ukrainy. "Pomogliśmy blisko dwustu zwierzętom" - mówiła pod koniec ubiegłego roku Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego ZOO. "Były wśród nich lwy, tygrysy, karakale, lisy polarne, lampart, wilk, likaon, małpa, a także zwierzęta egzotyczne. Większość z nich znalazła już swoje miejsce w azylach i ogrodach zoologicznych w innych krajach. Niektóre jednak z nami zostaną - jak 17-letnia tygrysica Kaja, dla której żadna podróż nie wchodzi już w grę" - dodała.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro