Reklama
Reklama

Kolejne inwestycje w rozbudowanym niedawno parku. "To miejsce, które cieszy się coraz większą popularnością"

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Chodzi o park im. ks. Tadeusza Kirschke na poznańskim Nadolniku.

W ostatnich tygodniach dzięki inicjatywie radnej Moniki Danelskiej posadzono w parku im. Tadeusza Kirschke ponad 1,5 tys. nowych bylin. Są to rośliny wieloletnie, które potrafią co roku odrastać z tego samego systemu korzeniowego.

"Sadzenie bylin to doskonały sposób na upiększenie okolicy i zachęcenie do jej odwiedzania. W parku im. Tadeusza Kirschke postawiono na gatunki, które najlepiej czują się w polskim klimacie. Wśród posadzonych tam roślin znajduje się m.in.: ostróżka pacific; tarczownica tarczowata; języczka wąskogłówkowa; języczka pomarańczowa; rodgersja kasztanowcolistna; funkia olbrzymia oraz długosz królewski" - informują urzędnicy ZZM.

I dodają, że rozbudowany w ubiegłym roku Park im. ks. Tadeusza Kirschke na poznańskim Nadolniku, to miejsce, które cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców miasta. Znajduje się tam siłownia zewnętrzna, urządzenia do streetworkoutu, zjazd saneczkowy oraz plac zabaw z wyjątkowym w skali miasta urządzeniem wodnym "Archimedes". Zestaw składa się z kilku elementów - młyna wodnego (Small Bucket Wheel), Mushroom Spring - po naciśnięciu "grzybka" wydobywa się spod niego woda, tworząc swego rodzaju welon. Forest Fountain jest włączany przez pompowanie - wprowadza w ruch spryskiwacze, a te rozpylają wodę na różne odległości i wysokości. Oprócz tego park posiada staw z zamontowaną platformą dla kaczek.

W 2022 roku w pobliżu placu zabaw powstała rabata bylinowa, która składa się z wielu gatunków roślin miododajnych. "Znajdują się tam między innymi szałwia, jeżówka, bergenia, bodziszek, rudbekia oraz budleja. Wszystkie gatunki są atrakcyjne dla pszczół i innych owadów zapylających, co pozytywnie wpływa na ich populacje w mieście. W otoczeniu roślin miododajnych ustawiono hotel dla owadów, który pełni funkcję schronienia i miejsca do rozrodu" - przypominają przedstawiciele ZZM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro