Reklama

W piątek na MTP rusza Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, będą protesty w obronie zwierząt

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Wydarzenie potrwa przez cały weekend i także przez cały weekend miłośnicy zwierząt zamierzają protestować.

- Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, to niewątpliwie ogromny stres dla zwierząt związany z ich transportem, ulokowaniem w metalowych zagrodach i narażeniu na negatywne interakcje z dziećmi i dorosłymi ludźmi. Wystawa oparta na zaspokojeniu ego i próżności hodowców, pokazująca najnowszą technologię i rozwiązania systematycznego krzywdzenia zwierząt - wyjaśniają organizatorzy protestów.

- To, co szczególnie wzbudza naszą dezaprobatę, to skierowanie tegorocznej wystawy do dzieci przedszkolnych, które mają nauczyć się normalizacji przemocy w stosunku do zwierząt tzw. hodowlanych, podczas gdy zwierzęta tzw. domowe mają być do kochania. Nie ma na to naszej zgody! - dodają.

Protestujący chcą też, by ich protesty zwróciły uwagę na "tragiczny lost zwierząt tzw. hodowlanych". - Uzupełnieniem wizualnego przekazu akcji będą przemówienia oraz rozmowy z przechodniami na temat cierpienia zwierząt w hodowlach. Zwierząt rozmnażanych, przetrzymywanych w strasznych warunkach, okaleczanych i zabijanych dla mięsa, jaj i mleka. Aktywiści wspomną również o negatywnym wpływie hodowli na środowisko naturalne oraz na zdrowie ludzi. Przypomną także, że we współczesnym świecie prowadzenie wegańskiego stylu życia jest niezwykle łatwe, a Internet pełen jest inspiracji dotyczących pysznej, roślinnej kuchni.

Przypomnijmy, że w Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych udział biorą setki zwierząt takich jak krowy, kury, króliki, czy konie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro