Reklama
Reklama

Ruszyła budowa nowego ronda w Poznaniu. "Obawiamy się o nasze auta i płoty"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Mieszkańcy obawiają się dużych aut, które pojawiają się na wąskich uliczkach.

Sprawa dotyczy Szczepankowa. O sytuacji w środę napisała do nas Czytelniczka. "Od wtorku trwa remont ulicy Szczepankowo - blokujące się samochody ciężarowe na ulicy Iłowskiej / Chotomińskiej i korek na całą ulicę. Nerwy nie tylko kierowców dużych aut, ale i także kierowców stojących w momentalnie tworzącym się korku. Mieliśmy tu dzisiaj także nasze autobusy MPK, na bardzo wąskiej drodze, które manewrują między zaparkowanymi autami pod domami. Dlaczego nikt nie zadbał, by tu duże auta nie wjeżdżały? Współczujemy tym kierowcom, bo tak samo ich to stresuje jak i nas. Obawiamy się o nasze nie tylko auta ale też o płoty ,które już nie raz zostały zniszczone przez duże pojazdy. To dopiero drugi dzień, a co będzie dalej? Czy ktoś kto planował objazd tą drogą widział ją kiedyś?" - napisała.

O komentarz poprosiliśmy Poznańskie Inwestycje Miejskie. "Ze względu na rozpoczynające się prace budowlane konieczne było wprowadzenie czasowej organizacji ruchu z objazdami. Na wskazanych przez czytelniczkę ulicach obowiązuje zakaz poruszania się samochodów ciężarowych. Obowiązkiem kierowców jest stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń. Ponadto na ulicach Rodawskiej i Skibowej wprowadzono ruch jednokierunkowy. To pierwsze dni obowiązywania zmian, kierowcy zaznajamiają się z objazdami, a wdrożona organizacja ruchu podlega obserwacji. Celem inwestycji jest budowa ronda, które ułatwi mieszkańcom poruszanie się" - informuje Paulina Nowicka z PIM.

Przypomnijmy zmiany w związku z przebudową skrzyżowania ulic Szczepankowo, Michałowo i Ługańskiej zostały wprowadzone od 9 maja. Efektem inwestycji będzie rondo, dzięki któremu do ruchu będzie można włączyć się w sposób płynny i bardziej bezpieczny niż do tej pory. "Zostanie ono dowiązane do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Ługańskiej oraz drogi dla rowerów w kierunku południowo-wschodnim na ul. Szczepankowo. Dzięki temu rozwiązaniu rowerzyści będą mieli możliwość bezpiecznego włączenia się do ogólnego ruchu i jazdy na rondzie w każdym kierunku" - informowali urzędnicy PIM.

Jak przekazano, w rejonie skrzyżowania, zaplanowano nawierzchnię fakturową dla pieszych z niepełnosprawnościami. Do wykonawcy należeć będzie też przeprowadzenie niezbędnych robót elektrycznych, telekomunikacyjnych i sanitarnych oraz zagospodarowanie terenu roślinnością.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro