Reklama
Reklama

Rozbudują jedną z ulic w Poznaniu. Jest przetarg!

fot. PIM
fot. PIM

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy będącej przedłużeniem ul. Wańkowicza na Strzeszynie, od ronda do ul. M. Cegłowskiej, zostanie rozbudowany.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Rozbudowa ma na celu zarówno utwardzenie nawierzchni jezdni jak i budowę chodników po obu jej stronach, które poprawią bezpieczeństwo pieszych. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca uporządkuje również gospodarkę wodno-ściekową w obszarze pasa drogowego. W ramach zaplanowanej inwestycji powstaną także m.in. zatoki postojowe i pobocza, zostanie zbudowane nowe oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny, zamontowane będą elementy małej architektury" - informują urzędnicy PIM.


Na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych w ramach inwestycji robót budowlanych wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 130 dni od podpisania umowy. Oferty można składać do 26 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro