Reklama
Reklama

Prace na A2. "Wiąże się to z czasowym wyłączeniem z użytkowania poszczególnych pasów ruchu na 5-10 dni"

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

W czwartek rozpoczął się remont wiaty na PPO Lądek (235 +500 km A2) i wymiana oświetlenia.

Jak przekazuje Autostrada Wielkopolska, pace będą polegały między innymi na modernizacji oświetlenia - dotychczas stosowane oprawy zostaną zastąpione bardziej ekologicznymi LED. Modernizacji zostanie poddane także zadaszenie wiaty na Placu Poboru Opłat Lądek.

"Wiąże się to z czasowym wyłączeniem z użytkowania poszczególnych pasów ruchu na 5-10 dni, w zależności od zakresu prac w danym miejscu. Aby zminimalizować uciążliwość remontu dla kierowców, prace podzielono na etapy, w taki sposób, aby jednorazowo wyłączać z użytkowania maksymalnie dwa pasy ruchu z 14 dostępnych. Podczas remontu mogą pojawić się także utrudnienia dla ruchu pojazdów ponadnormatywnych, jednak przejazd będzie możliwy" - informuje Anna Ciamciak, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej S.A

Wstępnie czas realizacji remontu wiaty na PPO Lądek planowany jest na około 2,5 miesiąca od momentu rozpoczęcia. "Autostrada Wielkopolska zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że trudne warunki pogodowe mogą mieć wpływ na czas wykonywania robót" - dodaje rzeczniczka.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro