Reklama

Darmowy parking przy Cmentarzu Junikowo wypełniony autami traktującymi go jak parking buforowy. "Należy jak najszybciej rozwiązać ten problem"

fot. archiwum
fot. archiwum

Mieszkanka Głuchowa przyjechała odwiedzić groby bliskich na cmentarzu i nie miała, gdzie zaparkować.

O problemie informuje Widz WTK. - Właśnie wróciłam do domu rozgoryczona, bo chciałam odwiedzić groby na cmentarzu na Junikowie od strony ul. Grunwaldzkiej, a nie miałam gdzie ustawić samochodu - pisze. - Cały parking zajęty przez samochody, które traktują go jak parking buforowy. Z jednej strony dobrze, bo mniej aut wjeżdża do miasta, ale z drugiej strony katastrofa, bo parking jest przeznaczony do obsługi przyjeżdżających na cmentarz - zauważa. - Może zrobić go faktycznie parkingiem buforowym, z odpłatnością, ale jednocześnie pomyśleć o tych wszystkich, którzy przyjeżdżają tylko na groby. Należy jak najszybciej rozwiązać ten problem - kończy.

Tematem tego parkingu zajmowaliśmy się na portalu wielokrotnie. Między innymi we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Zarząd Transportu Miejskiego odpowiedzialny za ten teren wyjaśniał, że parking docelowo trafi pod pieczę miejskiej instytucji innej niż ZTM. Zadaniem tej instytucji będzie "wdrożenie takiej organizacji pracy parkingu, aby pogodzić możliwość korzystania z obiektu przez osoby odwiedzające cmentarz oraz - w związku z atrakcyjną lokalizacją - możliwość pozostawienia samochodu i przesiadki na tramwaj". Zanim jednak to się stanie, konieczne jest uregulowanie kwestii terenowo-prawnych.

Zapytaliśmy ZTM, na jakim etapie prace są obecnie. - Zarząd Transportu Miejskiego jest na ukończeniu regulacji terenowo-prawnych związanych z funkcjonowaniem pawilonów handlowych na terenie przyległym do parkingu. Zakończenie tej procedury jest warunkiem koniecznym do zmiany zarządcy tego obszaru. Dalej będzie nim jednostka miejska, jednak nie będzie to już ZTM, ponieważ tego typu funkcje znajdują się poza nasza kompetencją - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Wciąż nie wiadomo więc, kiedy zajdą tu jakieś zmiany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro