Reklama
Reklama

Bliskie spotkanie rolkarzy i kierowcy na niewielkim rondzie. Niemal wjechali w auto, stukali w karoserię i krzyczeli, "niech pani uważa!"

fot. Stop chamstwu na drodze / YouTube
fot. Stop chamstwu na drodze / YouTube

Do zdarzenia doszło w środę w rejonie Nowego Tomyśla.

Nagranie z tego incydentu pojawiło się na kanale YouTube Stop Chamstwu na drodze. Widać na nim, jak kierująca samochodem osobowym dojeżdża do niewielkiego ronda. Gdy już się na nim znajduje, niemal wjeżdżają w nią mężczyźni poruszający się jezdnią na rolkach. Nie dochodzi do wypadku, ale rolkarze są bardzo niezadowoleni z tego, że kierująca osobówką "nie wpuściła" ich przed swoje auto. Wymachują rękami, pukają się w czoło i krzyczą. Słychać nawet, jak jeden z mężczyzn stuka w karoserię auta i krzyczy "niech pani uważa!".

Panowie następnie ostentacyjnie jadą całą szerokością jezdni. Kierująca krzyczy do nich, by to oni uważali, bo są na ulicy. A co istotne, tuż obok znajduje się ścieżka dla rowerów.

Jak wynika z naszych ustaleń, osoba poruszająca się na rolkach traktowana jest w przepisach ruchu drogowego jak pieszy. Oznacza to, że powinna jechać chodnikiem lub ścieżką rowerową, a jeśli takiej infrastruktury nie ma, może jechać jezdnią, ale lewą stroną (tak jak porusza się nią pieszy).

Poprosiliśmy policję o opinię w tej sprawie. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji przyznaje, że rolkarze jechali nieprawidłowo - w tym miejscu powinni poruszać się po chodniku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro