Reklama

Jesienią wpłacili zaliczkę za komunię dziecka w znanej poznańskiej restauracji. Właśnie dowiedzieli się, że lokal się zamknął

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Chodzi o restaurację Dąbrowskiego 42 w pobliżu Rynku Jeżyckiego.

W tej sprawie skontaktowali się z nami Czytelnicy. - Być może zainteresuje Państwa temat zamknięcia znanej restauracji Dąbrowskiego 42. Jesienią 2022 zarezerwowaliśmy miejsce w wyżej wymienionym lokalu na komunię syna na maj 2023 poprzez wpłatę zaliczki - napisała do nas Czytelniczka. - Domyślam się, że nie my jedyni. Otóż ślad po restauracji zaginął. Lokal jest zamknięty. Nie wiem od jak dawna, ale jeszcze przed Wielkanocą na FB restauracja zachęcała do zamówień z wielkanocnego menu. A w ostatni piątek, 21 kwietnia, zastaliśmy zamknięte drzwi, a przez szybę widać było tylko puste stoły bez obrusów. Na e-maile nikt nie odpowiada. O dodzwonieniu się nie wspomnę, odzywa się poczta głosowa - dodaje.

Okazuje się, że problem ma nie tylko nasza Czytelniczka. Skontaktował się z nami jeden z byłych pracowników, który nie dostał wynagrodzenia za swoją pracę. Z jego relacji wynika, że sytuacja w lokalu skomplikowała się na początku kwietnia i wówczas został on z dnia na dzień zamknięty. Nasza Czytelniczka jest dowodem na to, że klientów mających rezerwacje, choćby komunijne, nie poinformowano o tym, że restauracja nie będzie mogła zorganizować imprezy. Z naszych ustaleń wynika, że w maju miało się tu odbyć nawet 10 uroczystości komunijnych. Restauracja przyjmowała też rezerwacje na inne imprezy - na przykład wesela.

Próbowaliśmy skontaktować się z lokalem - bezskutecznie. Po zadzwonieniu na numer podany na FB restauracji, włącza się poczta głosowa. Na Facebooku napisano, że restauracja jest zamknięta na stałe i żadnych szczegółów nie podano.

Pracownicy branży gastronomicznej radzą osobom, które miały zarezerwowane komunie w lokalu, by jak najszybciej szukały alternatywnego miejsca. Czasu jest bowiem bardzo mało.

  • Aktualizacja
    czwartek, 27.04.2023 r., godz. 07.31
    Aktualizacja
    czwartek, 27.04.2023 r., godz. 07.31
    Rano w czwartek otrzymaliśmy informację od restauracji. Oto ona: "Kontaktujemy się z osobami, które zarezerwowały u nas miejsca i odwołujemy. Jeśli były wpłacane zaliczki to je sukcesywnie zwracamy".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro