Reklama
Reklama

Mężczyzna bez koszulki kładł się pod samochody na ruchliwej poznańskiej ulicy

fot. Straż Miejska Poznań
fot. Straż Miejska Poznań

To jedno ze zdarzeń z ulic naszego miasta, a które wypatrzyli operatorzy monitoringu miejskiego.

Operatorzy monitoringu miejskiego w ostatnich dniach wypatrzyli też niebezpieczną sytuację na ulicy Głogowskiej. Jak relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej, tam mężczyzna bez koszulki wbiegał pod samochody, kładł się na jezdni i zaczepiał przechodniów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do dwóch kolejnych zdarzeń w 'oku monitoringu' doszło na ulicy Dworcowej. W pierwszym przypadku dwóch mężczyzn przeszukiwało kieszenie trzeciemu - zabrali telefon i odeszli, zostawili tylko książki. W drugim podejrzanie zachowujący się mężczyzna podchodzi do siedzącej obok biletomatu kobiety i również kradnie jej telefon. Do podobnego zdarzenia doszło też przy ulicy Wrocławskiej. Złodziej zauważył śpiącą na schodach kamienicy kobietę. Podszedł przeszukał leżącą obok torbę. Również ta kobieta straciła telefon.

Z kolei u zbiegu ul. Fredry/Wieniawskiego - trzy osoby zbierały kostki brukowe z pobliskiej przebudowy torowiska, najpierw układali z nich "budowle", by za chwilę porozrzucać je po chodniku. "Najwyraźniej mało było im wrażeń - dodatkowo rozmontowali metalowe ogrodzenie w kilku punktach i zmienili jego położenie. Wszystko było na tyle ciekawe, że jedna osoba z grupy nagrywała wszystko telefonem" - tłumaczy Piwecki.


Jak przekazują strażnicy miejscy, każda opisana sytuacja miała miejsce między 11 a 22 kwietnia br, o rożnych porach. "Za każdym razem operatorzy od razu informowali odpowiednie służby, które reagowały niemal natychmiast na zgłoszenia" - kończy rzecznik.


#sm

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro