Reklama
Reklama

Garbary: mieszkańcy zmęczeni niekończącym się hałasem. "Człowiek po całym dniu pracy chciałby odpocząć, ale się nie da"

fot. Kadr filmu od Czytelniczki.
fot. Kadr filmu od Czytelniczki.

W tej sprawie napisała do epoznan.pl mieszkanka Poznania.

Człowiek wraca po całym dniu w pracy i chciałby odpocząć, ale się nie da bo jest po 17:00 i cały czas taki hałas na Garbarach. Rozumiem remont, ale czas na odpoczynek się należy - list od Czytelniczki, która mieszka na Garbarach wpłynął w poniedziałek po godzinie 17:00. Pani Beata dołączyła film, słychać na nim uciążliwy hałas wydobywający się z maszyn należących do ekipy remontowej.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Okazuje się, że przy ul. Garbary 41 remontowana jest kamienica.

- Ja rozumiem że jest remont ale mogliby tak do 16:00 remontować. W piątek miałam wolne ale i tak od 7:00 rano do 17:00 musiałam znosić ten hałas. Niestety, tego nie można wytrzymać na dłuższą metę - żaliła się Pani Beata.

Redakcja epoznan.pl jeszcze na koniec marca informowała tutaj o planowanym remoncie kamienicy przy ul. Garbary 41. Kamienica ta powstała jeszcze w XIX wieku i jest pod pieczą konserwatora zabytków. Budynek ma zostać kompleksowo odnowiony. W oficynie powstaną mieszkania dla seniorów. Na trzech kondygnacjach powstanie osiem lokali dla seniorów. Do ich dyspozycji będzie również winda, która zostanie wybudowana specjalnie na potrzeby tego projektu. Łącznie w całej kamienicy będzie 15 mieszkań dedykowanych seniorom - zapewniał ZKZL.

Prace mają się zakończyć dopiero za dwa lata, co może nie być dobrą wiadomością dla osób, które będą musiały zmagać się z codziennym hałasem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro