Reklama
Reklama

Jechała z zawrotną prędkością na deskorolce elektrycznej. "Dobrą głowę musi mieć, że tak pędziła bez kasku"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mężczyzna jadący samochodem wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej zauważył, że kobieta obok na chodniku przemieszcza się na dwóch kołach.

W poniedziałkowe popołudnie Czytelnik epozann.pl nagrał krótki film, na którym widać, jak kobieta jedzie bardzo szybko na elektrycznej deskorolce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie szokująca prędkość i brak kasku na głowie oraz ochraniaczy na kolanach i łokciach - Dobrą musi mieć głowę, że tak pędziła bez kasku - wiadomość wraz z filmem wpłynęła do redakcji epoznan.pl w poniedziałek po godzinie 15:00.

- Na trasie rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej kobieta jechała szybko, jak opętana. Miała może 30km/h - powiedział w rozmowie z epoznan.pl autor filmu. Prędkość mierzył na podstawie licznika w swoim aucie, gdy kobieta właśnie mijała go tuż obok na chodniku, na miejscu wyznaczonym dla rowerzystów.

Redakcja epoznan.pl wielokrotnie na swoich łamach poruszała kwestie dotyczące jazdy na elektrycznych hulajnogach. Tym razem chodzi o deskorolkę elektryczną, ale przepisy w zakresie prędkości są jednakowe dla obu urządzeń - Kierujący hulajnogą elektryczną lub deskorolką z napędem elektrycznym (UTO), korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszym oraz nie utrudniać ich przemieszczania się - podają eksperci z "Poradnika Pracownika".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro