Reklama
Reklama

Ogromne korki w Poznaniu. "Trasę, którą normalnie jadę 30 min, dzisiaj pokonałam w półtorej godziny"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Winne jest m.in. wprowadzenie ograniczeń na skrzyżowaniu Bukowska / Przybyszewskiego.

Na fatalną sytuację komunikacyjną w mieście skarżą się kierowcy. - Kiedy zamierzają otworzyć skrzyżowanie Bukowska / Przybyszewskiego? Przecież tam jest teraz masakra, autobusy opóźnione - napisał jeden z Czytelników. W tej samej sprawie napisała Czytelniczka. - Od skrzyżowania Przybyszewskiego/Dąbrowskiego wszystko w Poznaniu stoi! Tragedia. Trasę, którą normalnie jadę 30 min, dzisiaj pokonałam w półtorej godziny. Co na to służby miasta? Czy naprawdę musimy być najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce - dopytuje.

Sytuacja, szczególnie w rejonie Jeżyc i Grunwaldu, jest fatalna. Wiele ulic stoi w gigantycznych korkach. Jednym z powodów są utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. W piątek w godzinach wieczornych doszło tam do awarii torowiska, przez co wstrzymano tu ruch tramwajowy i kołowy. Tramwaje linii nr 7 jadą do pętli Budziszyńska.

- Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku "Polna Szpital" skręcają w ul. Przybyszewskiego a następnie zawracają na skrzyżowaniu z ulicą Szamarzewskiego. Autobusy z przeciwnego kierunku po obsłużeniu przystanku "Grodziska" zawracają na skrzyżowaniu z ul. Marcelińską , następnie dojeżdżają do Bukowskiej i dalej po trasie w kierunku Kaponiery - podaje MPK. - Pasażerowie podróżujący tramwajami linii 7 wzdłuż ulicy Przybyszewskiego mogą korzystać z linii 182,191 i 193 między przystankami "Żeromskiego" i "Ogrody" a "Grochowska" (linie 169, 182) i "Stadion Miejski" (linie 191, 193), z linii 169 między przystankami "Grochowska" a "Bukowska" oraz z linii 163 między przystankami "Bukowska" i "Polna Szpital" a "Stadion Miejski".

MPK potwierdza, że prace cały czas tam trwają, a autobusy rzeczywiście notują opóźnienia. Usterka torowiska ma zostać usunięta w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 24.04.2023 r., godz. 14.35
    Aktualizacja
    poniedziałek, 24.04.2023 r., godz. 14.35
    Zakończyły się prace na skrzyżowaniu Bukowskiej i Przybyszewskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro