Reklama
Reklama

Pościg Żandarmerii Wojskowej i Policji ulicami Naramowic. Jeden z uciekinierów zbiegł, "akcja jak z amerykańskiego filmu"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło w środę około 10.00.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Pościg ŻW i Policji za autem w Poznaniu na Naramowickiej i Błażeja przy szkole. O krok od tragedii - napisał. - Byłem naocznym świadkiem jak były taranowane prywatne auta znajdujące się w ruchu. Akcja jak z amerykańskiego filmu - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zdarzenie potwierdza nam Łukasz Paterski z poznańskiej policji. - Rzeczywiście w środę około 10.00 w rejonie ulicy Naramowickiej doszło do pościgu za samochodem osobowym. Pościg podjęli żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy dali kierowcy auta sygnały do zatrzymania, a ten je zignorował i zaczął uciekać - mówi. - Do pościgu włączyli się także policjanci. Ostatecznie zatrzymano jednego mężczyznę przebywającego w aucie, a drugi oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania - tłumaczy.

Paterski precyzuje, że sprawa ma charakter kryminalny, ale policja obecnie nie podaje szczegółowych informacji.

  • Aktualizacja
    czwartek, 20.04.2023 r., godz. 12.19
    Aktualizacja
    czwartek, 20.04.2023 r., godz. 12.19
    Po publikacji artykuły skontaktował się z nami Czytelnik, który przyznaje, że cudem uniknął zderzenia z pojazdem ŻW w trakcie pościgu. - W środę pomiędzy 9:30 a 10:00 w rejonie skrzyżowania ulic Naramowickiej i Łopianowej, wpierw minęła mnie, jadąca szybko w stronę centrum miasta, ciemna Alfa Romeo 147 bez włączonych świateł, następnie zza zakrętu na środek drogi wypadł samochód terenowy żandarmerii, zmuszając mnie do ucieczki na pobocze, aby uniknąć zderzenia czołowego z pojazdem służb. Było to skrajnie niebezpiecznie i nieodpowiedzialne ze strony kierowcy ŻW, który zupełnie nie panował nad prowadzonym samochodem. Przecież nawet okoliczności pościgu nie uprawniają do narażania innych postronnych osób (a także siebie). Sposób jazdy auta terenowego służb, wraz z jego prędkością, stwarzały znacznie większe zagrożenie niżeli "osobówka", którą podobno chcieli dogonić. Tak naprawdę tylko szczęście i przypadek pozwoliły tym razem uniknąć poważnego wypadku z winy żandarmerii - napisał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro