Reklama

Grupa Stonewall otwiera "największą queerową przestrzeń muzyczno-performatywną" w Polsce. Na dziedzińcu Zamku Cesarskiego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

Otwarcie zaplanowano na 28-29 kwietnia.

Wydarzenia odbywające się na Dziedzińcu Stonewall będą przygotowywane przez Grupę Stonewall oraz Lokum Stonewall. Imprezy mają się tu odbywać w większość wakacyjnych weekendów i zakończą się w połowie września. - Czym jest Dziedziniec Stonewall? To nowa, urbanistyczna przestrzeń dziedzińcowa Zamku Cesarskiego w samym centrum miasta, która pomieści nawet do 600 osób! Naszym celem jest stworzenie nowego miejsca na mapie Polski, które otwarcie jest tworzone przez osoby LGBTQIA+ i właśnie im jedynie dedykowane - wyjaśniają inicjatorzy dziedzińca.

W otwarciu, które zaplanowano na ostatni weekend kwietnia, udział wezmą gwiazdy. W piątek wystąpi m.in. Honorata Skarbek, a w sobotę koncert da Majka Jeżowska. Na piątek zaplanowano też drag showcase, a na sobotę burlesque showcase. Bilety kosztują 39 złotych.

- Poznań nie bez powodu jest okrzyknięty queerową stolicą Polski! Wspólnie mamy wpływ na tworzenie bezpieczniejszych przestrzeni dla osób ze społeczności LGBTq+ i naszych sojuszników_czek - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro