Reklama
Reklama

Uwaga na otwartą studzienkę! "Obiekt stanowi zagrożenie". Firma Orange w ciągu 42 godzin ma zabezpieczyć miejsce

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Czytelnik epoznan.pl poinformował redakcję o zagrożeniu w chodniku.

Poproszę o wsparcie, na ul. Ziębickiej (na wysokości Żabki) w Poznaniu znajduje się otwarta, głęboka studzienka. Stanowi to bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia ludzi oraz zwierząt. Jakiś czas temu interweniowała tam Straż Miejska odgradzając miejsce taśmą (widoczną na zdjęciach). Oczywiście w żaden sposób nie zwiększyło to bezpieczeństwa - Czytelnik w poniedziałek przypomniał o problemie, który pojawił się już na początku kwietnia.

Pracownik ZDM poinformował redakcję epoznan.pl, że niemal wszystkie studzienki w Poznaniu przejęła firma Orange i to tam należy zgłaszać usterki - Na 90 procent ta studzienka należy do Orange i to tam trzeba zgłosić ten problem.

Pracownik Orange potwierdził - Tak, przyjmujemy zgłoszenia dotyczące studzienek. W ciągu czterech godzin zbadamy miejsce, które zostało wskazane, natomiast w ciągu 42 godzin zasłonimy studzienkę tak, żeby nie stanowiła zagrożenia dla innych.

Do tego czasu przechodnie powinni zachować szczególną ostrożność przechodząc chodnikiem na ul. Ziębickiej. Warto również zwrócić uwagę na bawiące się w pobliżu dzieci. Studzienka jest głęboka, a wylot dość szeroki, o czym świadczy fakt, że zmieściła się w niej dość długa gałąź.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro