Reklama
Reklama

Przez awarię wodociągu wprowadzono objazdy . "Kuriozum, pasażerowie mają informować kierowców autobusów o zmianie trasy!"

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. RyanMcGuire/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. RyanMcGuire/pixabay.com

Chodzi o Murowaną Goślinę. Awaria sieci wodociągowej wprowadziła chaos komunikacyjny również dla pasażerów podróżujących do Poznania.

O sytuacji związanej z awarią wodociągu poinformowała nas mieszkanka Murowanej Gośliny - W Murowanej Goślinie po raz kolejny w tym roku awarii uległ wodociąg, który powoduje zmianę trasy pojazdów MPK. Ludzie oczekują na autobusy, a te jeżdżą sobie innymi trasami w dodatku każdy inną trasą, omijając przystanki na terenie miasta. UMiG w komunikacie do mieszkańców pisze "Prosimy o poinformowanie kierowców o zaistniałej sytuacji. " Kuriozum, czy to nie kierowca powinien informować pasażerów o konieczności zmiany trasy i planów?

Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie wydał w tej sprawie nowy komunikat, w którym informuje, że prace polegające na usunięciu awarii na ulicy Kutrzeby mają potrwać do czwartku lub piątku. Obowiązują w tym rejonie objazdy.

Wyłączone z użytkowania zostają przystanki w ul. Kutrzeby (przy skrzyżowaniu z ul. Leśną - kierunek Poznań i przy skrzyżowaniu z ul. Jarzębinową - kierunek Przebędowo). Przystanki tymczasowe zlokalizowane zostają w ul. Raduszyńskiej (obok placu zabaw) kierunek Przebędowo oraz na ul. Długiej na wysokości przychodni - kierunek Poznań (przystanek zostanie uruchomiony w godzinach wieczornych). W chwili obecnej, po uzgodnieniu z MPK, autobusy jadące w kierunku Poznania zatrzymują się na ul. Raduszyńskiej naprzeciw oznakowanego przystanku - informuje UMiG Murowana Goślina w mediach społecznościowych.

Mieszkańcy wyrazili swoje oburzenie - To pasażerowie mają poinformować kierowców jak mają jechać? - napisała mieszkanka Murowanej Gośliny. Nie uzyskała jednak odpowiedzi od urzędników.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro