Reklama

Dziś 15. Poznań Półmaraton: utrudnienia dla kierowców

Sobotnie przygotowania na poznańskich ulicach. | fot. Przemysław Łukaszyk
Sobotnie przygotowania na poznańskich ulicach. | fot. Przemysław Łukaszyk

Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę w godzinach od 9:00 do 13:30 nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu, w tym zamknięcie ruchu pojazdów na trasie biegu i zmiany w komunikacji zbiorowej.

Już od godziny 6:00 zamknięta jest strefa startu, czyli zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Bukowskiej, ul. Bukowska od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga, gdzie trwa montaż elementów infrastruktury technicznej biegu.

Jak już zapowiadaliśmy, ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga już od rana w sobotę do 24:00 oraz w niedzielę 16 kwietnia do godz. 14:00 obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając m.in. Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. W momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez nie będzie niemożliwy.

Kolejne odcinki trasy będą otwierane stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Otwarcie ostatniego odcinka trasy przewidywane jest około godziny 13:30.
Na poszczególnych ulicach wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
- ul. Grunwaldzka - od ul. Roosevelta do ul. Szylinga zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Szylinga do ul. Jugosłowiańskiej ruch w obu kierunkach po jezdni południowej, od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Cmentarnej zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Jugosłowiańska - zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Taczanowskiego - zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Ściegiennego - od ul. Taczanowskiego do ul. Arciszewskiego zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Arciszewskiego do ul. Jarochowskiego ruch po jezdni południowej w kierunku wschodnim,
- ul. Arciszewskiego - od ul. Ściegiennego do ul. Hetmańskiej ruch po jezdni zachodniej w kierunku południowym,
- ul. Hetmańska od ul. Arciszewskiego do ul. Rolnej - ruch dwukierunkowy po jezdni północnej,
- ul. Dolna Wilda - od ul. Hetmańskiej do ul. Piastowskiej zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Piastowska - zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Droga Dębińska - od ul. Piastowskiej do ul. Bielniki zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Bielniki do ul. Królowej Jadwigi ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym,
- ul. Strzelecka - od ul. Królowej Jadwigi do ul. Kazimierza Wielkiego ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym,
- ul. Garbary od ul. Krakowskiej/Kazimierza Wielkiego do ul. Wielkiej zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Wielkiej do ul. Solnej ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym,
- ul. Solna - ruch w obu kierunkach po jezdni północnej,
- ul. Nowowiejskiego - zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Pułaskiego - od ul. Nowowiejskiego do ul. Poznańskiej zamknięta dla ruchu pojazdów,
- ul. Roosevelta - od mostu Dworcowego do Kaponiery zamknięta dla ruchu pojazdów, od Kaponiery do ul. Poznańskiej ruch po jezdni wschodniej na północ,
- ul. Bukowska - zamknięta od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda.

"Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowym wstrzymywaniem ruchu. W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwy od południa ulicami - Śniadeckich i Stolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej" - przekazuje.

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu: 502 622 438.Będzie on czynny dziś do godziny 13:00.
Pamiętajmy, że w poruszaniu po mieście ma nam dziś pomóc specjalnie stworzona na ten dzień aktywna mapa. Znajdziemy ją tutaj. O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji zbiorowej piszemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro