Reklama

Stworzyli aktywną mapę. Ma w niedzielę pomóc poruszać się kierowcom po Poznaniu

fot. PIM
fot. PIM

W niedzielę od 10.00 na ulicach miasta będą rywalizować biegacze uczestniczący w 15. Poznań Półmaratonie. W związku z tym, na czas trwania zawodów, zmianie będzie musiała ulec organizacja ruchu w rejonie trasy biegu.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała mapę, która ułatwi kierowcom poruszanie się w tym czasie po mieście. Będzie można się z niej dowiedzieć na bieżąco, jaki odcinek został już pokonany przez wszystkich uczestników biegu i w jakich miejscach przywracany jest ruch na codziennych zasadach. Mapa będzie aktualizowana w czasie trwania biegu.

"Przygotowując kierowców i mieszkańców na ograniczenia związane z poruszaniem się w trakcie tego typu biegów, organizatorzy sugerują korzystanie z dróg alternatywnych. Udostępniają również mapy z trasą biegu z zaznaczonymi punktami odżywiania dla biegaczy, a także śluzami czynnymi przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by przejście lub przejazd przez trasę były bezpieczne. Są to jednak z reguły mapy statyczne, nieuwzględniające zmieniającej się w trakcie zawodów sytuacji" - informują przedstawiciele PIM.

"Tymczasem poszczególne odcinki trasy, która jest zamknięta dla ruchu w czasie pokonywania jej przez uczestników, są udostępniane pozostałym użytkownikom w miarę możliwości i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, po przebiegnięciu nimi ostatniego biegacza. O udostępnieniu kolejnych odcinków nie można dowiedzieć się na bieżąco mapy statycznej. Zawodne w takich sytuacjach bywa również posługiwanie się używaną na co dzień nawigacją" - dodają i mają nadzieję, że dzięki stworzonej mapie poruszanie się po Poznaniu w dniu półmaratonu może być łatwiejsze.

Mapę znajdziemy tutaj. O utrudnieniach w ruchu zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i kierowców informowaliśmy już kilka razy na łamach epoznan.pl. Będziemy też o nich przypominać, tradycyjnie w niedzielę od rana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro