Reklama
Reklama

Wycofują popularny napój. Mogą w nim być drobne fragmenty plastiku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Darko Djurin z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Darko Djurin z Pixabay

O swoich krokach informuje GIS.

W piątek wydane zostało ostrzeżenie dotyczące partii napojów pomarańczowych Orangina Regular i Freeway Orange ze względu na ryzyko przedostania się do produktu drobnych fragmentów plastiku. O niebezpieczeństwie i swojej decyzji GIS poinformowała firma Refresco Sp. z o.o.

Chodzi o produkty: Orangina Regular, 0,5 L, o numerze partii: 1324534 i minimalnej dacie trwałości: 10.2023 r.; Orangina Regular, 1,4 L, o numerze partii: 1324048 i minimalnej dacie trwałości: 10.2023 r.; Freeway, Orange 20 proc. soku, 2 L, o numerze partii: 1323818 i minimalnej dacie trwałości: 26.08.2023 r.

Producentem napojów jest REFRESCO spółka z o.o. z siedzibą w Kętach, ul. Fabryczna 8, 32-650 Kęty.

"W związku z wykryciem drobnych uszkodzeń w opakowaniach produktów Orangina podjęliśmy decyzję o dobrowolnym wycofaniu z rynku dwóch partii tego produktu. Stwierdziliśmy, że w jednostkowych przypadkach, w trakcie butelkowania napojów gwint butelki został lekko naruszony przed jej zakorkowaniem. W efekcie na zewnątrz butelki mogły znaleźć się niewielkie kawałki plastiku. Wada ta sprawia, że opakowanie nie spełnia naszych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ nie można wykluczyć, że drobny kawałek plastiku nie przedostanie się do napoju w czasie jego spożywania. Na podstawie przeprowadzonych badań możemy zapewnić, że jest to odosobniony przypadek i dotyczy on wyłącznie dwóch konkretnych partii Oranginy, pochodzących z jednej linii rozlewniczej" - czytamy w komunikacie firmy Refresco Sp. z o.o.

"Jeżeli zakupili Państwo produkt z jednej z wymienionych poniżej partii, rekomendujemy niespożywanie go i zwrócenie do sklepu, gdzie otrzymają Państwo zwrot kosztów bez konieczności okazywania paragonu" - dodaje producent.

Produkt dostępny jest w Lidlu. "Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niezgodności od firmy Refresco sp. z o.o. rozpoczęła procedurę wycofania jednej partii produktu Freeway Orange" - informuje GIS. "Wycofaniem objęte są wyłącznie produkty z wyżej wymienionych partii. Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania" - dodaje.

Wskazanego w komunikacie produktu nie należy spożywać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro