Reklama

Dewastacja klatki schodowej czy sztuka w wykonaniu dzieci? Mieszkanka apeluje do rodziców

fot. AO
fot. AO

Rzecz wydarzyła się na poznańskim Marcelinie.

W jednym z bloków ktoś narysował czarnym mazakiem coś w rodzaju graffiti. Do sąsiadów zaapelowała w mediach społecznościowych mieszkanka bloku - Sztuka którejś pociechy wylała się na klatkę. Pani sprzątająca od pół godziny próbuje to zmyć. Wcześniej zmywała ten bazgroł z kafelków. Ta wystawa sztuki ma miejsce na 5 piętrze. Mam nadzieję, że któryś rodzic rozpozna, zabierze markera i każe to odmalować swojemu dziecku.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Wpis pojawił się na portalu internetowym we wtorek w godzinach porannych. Mieszkańcy bloku znajdującego się na poznańskim Marcelinie przyznali, że coraz częściej dochodzi tam do aktów wandalizmu.

W Polsce dewastacja cudzego mienia jest karalna. Do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym roku w Trzciance, o czym redakcja epoznan.pl wspominała na łamach. 18-letni pseudo graficiarz uszkodził wówczas elewację 40 budynków. Został złapany przez policję. Prokurator zastosował wobec nastolatka dozór policyjny - Zgodnie z kodeksem karnym, wandal może trafić za kratki nawet na 5 lat - informowała policja z Trzcianki. Dodatkowo, nastolatek musiał pokryć koszty naprawy szkody.

Natomiast w Gdyni 13-latek zdewastował klatkę schodową jednego z bloków. Policja, która przyjechała na interwencję zabezpieczyła dowody w sprawie, a nastolatek miał odpowiadać za uszkodzenia. Straty wyniosły około 40 tysięcy złotych.

Jeden z punktów regulaminu porządku domowego i współżycia mieszkańców w Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówi o tym, że mieszkańcy mają obowiązek utrzymania w należytym stanie technicznym i budynków i ich otoczenia, a także pomieszczeń. Według regulaminu, należy również dbać o porządek, higienę i estetykę całego osiedla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro