Reklama
Reklama

Nowa sieć handlowa wchodzi do Polski. Drugi sklep powstanie w Poznaniu, mamy oficjalną datę otwarcia

Krakowski sklep | fot. materiały prasowe
Krakowski sklep | fot. materiały prasowe

Mowa o sieci Woolworth.

Już na początku lutego informowaliśmy, że niemiecka sieć Woolworth wejdzie na polski rynek i zacznie od dwóch sklepów - w Łodzi i Krakowie. Szybko jednak okazało się, że poszukiwani są pracownicy do kolejnych sklepów sieci - m.in. w Poznaniu. Kilka tygodni temu podaliśmy, że zaktualizowano listę otwarć i poznański sklep będzie drugim w Polsce. Teraz oficjalnie wiadomo, kiedy zostanie otwarty.

Jak informuje sieć w oficjalnym komunikacie, 8 maja zostanie otwarty sklep w Krakowie. Poznański sklep przyjmie klientów pierwszy raz 12 maja. Będzie funkcjonować w Galerii Pestka. Jako trzeci w kraju zostanie otwarty sklep w Warszawie - 26 maja. - To na pewno niejedyne otwarcia w 2023 roku, ponieważ zarządzający marką Woolworth za realny uznają scenariusz wzrostu od 15 do 20 sklepów rocznie. W perspektywie średnio-terminowej chcą w Europie stworzyć sieć 5 tysięcy domów i punktów handlowych. Na polski rynek ma przypaść znaczna część z tego ambitnego planu, czyli 1000 sklepów - wyjaśnia sieć.

Woolworth (wymowa: łul worf) to niemiecka sieć, która posiada obecnie ponad 570 sklepów na terenie Niemiec. W Polsce sklepy sieci mają mieć od 500 do 2000 metrów kwadratowych powierzchni. Sieć w asortymencie ma produkty codziennego użytku - od tekstyliów i odzieży, przez AGD i elektronikę użytkową, do produktów drogeryjnych i dekoracyjnych. W sklepie znajduje się od 8 do 12 tysięcy artykułów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro