Reklama
Reklama

Kibic: "Żądamy budowy stadionu Warty w naszym mieście!". Jacek Jaśkowiak: "Sprzedała go deweloperom wiele lat temu"

fot. Marek / widz WTK
fot. Marek / widz WTK

Warta Poznań nie ma swojego stadionu, a kibice w ostatnich dniach dają upust swoim emocjom.

- Rozpoczynamy akcję względem władz Poznania, które chowają głowę w piasek w temacie Warty Poznań. Jak długo klub musi grać w Grodzisku? Czy to jeszcze jest klub z Poznania? Żądamy budowy stadionu Warty w naszym mieście! - napisał do nas widz WTK, Marek. I przesłał zdjęcie baneru, który pojawił się na jednym z poznańskich wiaduktów. Widać na nim napis: "Jaśkowiak - Warta jest z Poznania, nie z Grodziska".

Temat budowy ewentualnego stadionu dla Warty Poznań powraca regularnie. Warta podkreśla, że klubu nie stać na korzystanie ze Stadionu Miejskiego przy Bułgarskiej. Głos w tej sprawie zabrał w sobotę Jacek Jaśkowiak. - Dlaczego Warta Poznań nie ma własnego stadionu piłkarskiego? Bo go sprzedała deweloperom wiele lat temu - przyznaje prezydent Poznania. - Odzyskanie tego obiektu dla Miasta kosztowało nas mnóstwo wysiłku i pieniędzy. Sprzedany wiele lat temu został też stadion Energetyka, a całkiem niedawno tereny klubu "Posnania" na Winogradach. Właściciele klubów chcą zarządzać swoim majątkiem w sposób autonomiczny, muszą więc także wziąć na siebie konsekwencje swoich decyzji. Jeśli Warta chce mieć nowy stadion, musi - podobnie jak Legia Warszawa - znaleźć sponsora i go wybudować - dodaje.

Równocześnie prezydent Poznania podkreśla, że miasto nie wyklucza miejskiego wsparcia dla Warty. - Pomagamy klubowi w wielu obszarach. Rolą miasta nie jest jednak budowanie stadionów, które kluby sprzedają potem deweloperom czy na inne niesportowe cele. Poprosiłem o przygotowanie zestawienia obiektów i terenów sportowych na terenie Poznania sprzedanych przez kluby w ostatnich latach, bo skala tego negatywnego zjawiska jest niestety poważna - podkreśla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro