Reklama
Reklama

Latem ruszy budowa autostrady

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że już za 2 miesiące rozpocznie się budowa autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Świecko. Autostrada Wielkopolska, by móc ruszyć z pracami, musi zapożyczyć się w Europejskim Banku Inwestycyjnym na 1,2 miliarda euro.

Europejski Banki Inwestycyjny zapewni 70% pieniędzy potrzebnych na dokończenie budowy (całość to 1,65 miliarda euro). Zdaniem przedstawicieli Autostrady Wielkopolskiej - EBI nigdy nie przyznał tak dużego kredytu na projekt komercyjny.

Spółka bardzo cieszy się z przyznanego kredytu. Gdyby nie te pieniądze, pod znakiem zapytania stanęłoby rozpoczęcie robót już w lecie. Obecnie Autostrada Wielkopolska będzie się starać o resztę potrzebnych funduszy z banków komercyjnych - ale jak uważają pracownicy, z tym problemów być nie powinno.

106-kilometrowy odcinek autostrady ma być oddany do użytku już za dwa lata. 2 dni temu, Piotr Florek - wojewoda wielkopolski, podpisał zgodę na rozpoczęcie budowy 15 kilometrów drogi - od Nowego Tomyśla do granicy naszego województwa. Pozostała część leży na terenie Województwa Lubuskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro