Reklama

Między innymi dwa zwoje kabli ważące razem ponad 2,6 tony wyjechały z Poznania do Charkowa

fot. Fundacja "Kaganek" / UMP
fot. Fundacja "Kaganek" / UMP

Do Ukrainy pojechał kolejny sprzęt.

Tym razem do Charkowa pojechały opaski do naprawy rurociągów - łącznie 43 sztuki, a także dwa zwoje kabli, ważące razem ponad 2,6 ton. Pomoc dotarła już do ukraińskiego miasta, a na miejscu odebrali ją pracownicy wodociągów charkowskich. Wszystko dzięki wsparciu Aquanet.

"Jesteśmy w kontakcie z ich przedstawicielami" - mówi Agnieszka Kaczmarek, specjalista ds. CSR Aquanet S.A. "Dostawy są ustalane na bieżąco, przekazujemy sprzęt, który jest niezbędny do utrzymania infrastruktury i ma pomóc wodociągom w utrzymaniu działania" - dodaje.

To kolejne tego typu wsparcie. W styczniu ubiegłego roku spółki grupy kapitałowej pod koordynacją Aquanet S.A. również kupiły sprzęt konieczny do utrzymania infrastruktury wodociągowej w Charkowie. "Wówczas darowiznę stanowiły opaski naprawcze oraz osprzęt elektroenergetyczny. Do Ukrainy pojechały m.in. szlifierka kątowa, metanomierz laboratoryjny, Ph-metr/konduktometr, spektrometr, elektrody spawalnicze i lampy robocze akumulatorowe. Na wysyłkę składały się też rzeczy pierwszej potrzeby zebrane wśród pracowników - koce, termosy na ciepłe napoje oraz śpiwory" - przypominają miejscy urzędnicy.

"Wojna w Ukrainie trwa i nadal jest potrzebna pomoc, m.in. w kontekście zapewnienia prawidłowego funkcjonowania infrastruktury w miastach bombardowanych przez Rosjan" - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. "Poznań od samego początku z całych sił pomaga władzom i mieszkańcom Charkowa"- dodaje.

Od momentu wybuchu wojny do Charkowa pojechało już kilka tirów z darami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro