Reklama

Dobre wiadomości w sprawie kolejnego wielkopolskiego odcinka trasy S11

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

GDDKiA złożyła wniosek do RDOŚ o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka S11 Jarocin - Ostrów Wielkopolski.

- Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla 49-kilometrowego odcinka S11 od Jarocina do Ostrowa Wielkopolskiego. Efektem końcowym przeprowadzonego postępowania administracyjnego będzie zatwierdzenie przebiegu nowej drogi ekspresowej - wyjaśnia Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Wybrano najkorzystniejszy wariant trasy - to wariant czwarty. - Droga ekspresowa według wariantu 4, od węzła Jarocin do węzła Kotlin, przebiega przez tereny zagospodarowane rolniczo, po północno - wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 11. Następnie, trasa przechodzi na południowo-zachodnią stronę DK11, a na wysokości Pleszewa przecina dwukrotnie linię kolejową nr 272 Poznań-Kluczbork. Na wysokości węzła Sobótka, droga ekspresowa ponownie wraca na stronę wschodnią DK11 i dalej, aż do węzła Ostrów Północ biegnie przez tereny rolnicze oraz kompleks leśny zlokalizowany za miejscowością Szczury. Na odcinku istniejącej obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu S11, pomiędzy węzłami Ostrów Północ i Ostrów Wschód, na długości około 4,5 km, projektowana jest dobudowa drugiej jezdni drogi ekspresowej - dodaje.

GDDKiA ma już DŚU dla dwóch planowanych odcinków trasy S11: Oborniki - Poznań oraz Ostrów Wielkopolski - Kępno. Dla czterech kolejnych (Szczecinek - Piła, Ujście - Oborniki, Kórnik - Jarocin oraz Jarocin - Ostrów Wielkopolski) jest w trakcie uzyskiwania DŚU. - W tym roku planujemy złożyć jeszcze wniosek o uzyskanie DŚU dla odcinka Piła - Ujście - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro