Reklama
Reklama

Moskitiery - podpowiadamy jakie modele wybrać

Późna wiosna i lato to czas, który sprzyja pozostawianiu okien otwartych dłużej niż na chwilę. Niestety jest to także okres wzmożonej aktywności dokuczliwych owadów takich jak komary, muchy czy osy. Otwarte okno zaprasza do domu nieproszonych gości, co może skończyć się źle. Ukąszenia niektórych owadów są groźne zwłaszcza dla alergików, ale oprócz tego, te stworzenia roznoszą różne choroby i nie pozwalają spokojnie zjeść posiłku. Rozwiązaniem jest odpowiednia moskitiera!

Najlepsze moskitiery na okna

Moskitiera skutecznie ochroni Ciebie i Twoją rodzinę przed insektami. Trzeba jednak zastanowić się, jaki model wybrać, ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier. Jeśli szukasz moskitiery na drzwi, to przede wszystkim musisz zdecydować, czy postawić na moskitierę ramkową, czy wybrać któryś z rolowanych modeli. To bardzo ważne, ponieważ, choć oba typy skutecznie chronią przed owadami, to jednak różni je sposób montażu. Moskiterę ramkową montujemy na oknie bezinwazyjnie, dlatego można ją zdjąć w dowolnej chwili i zamontować wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Zazwyczaj zdejmuje się ją na okres zimowy, by zapewnić jej ochronę przed zniszczeniem. W przypadku moskitiery rolowanej montaż jest na stałe, jednak moskitierę można schować do kasety. Aby mieć dostęp do parapetu, można po prostu podnieść moskitierę rolowaną do góry. Moskitiery tego typu mają kasetę przytwierdzoną do budynku albo framugi, a we właściwej pozycji utrzymują ją prowadnice. Moskitiery rolowane są znacznie droższe od kasetowych, jednak są też dużo wytrzymalsze i bardziej odporne na czynniki zewnętrzne.

Jakie moskitiery na balkon?

Masz balkon i żałujesz, jeśli z różnych powodów nie możesz go otworzyć, gdy jest ciepło? Solidna moskitiera przeznaczona na balkon nie tylko ochroni Ciebie i Twoich bliskich przed natrętnymi owadami, ale też powstrzyma kota przed wyjściem z domu. Jeśli szukasz moskitiery na drzwi balkonowe, to zwróć szczególną uwagę na moskitiery rolowane (zwijane). Takie moskitiery świetnie sprawdzają się także w drzwiach przesuwnych. Siatka rolowanej moskitiery na drzwi wykonana jest z włókna szklanego i składa się z tysięcy mikroskopijnych oczek. Trzeba też wiedzieć, że zewnętrzna konstrukcja takich moskitier, a także prowadnice, powstają z trwałego aluminium. Rolowane moskitiery na drzwi nie ograniczają widoczności, ponadto nie zaburzają prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Dedykowane prowadnice pozwalają utrzymać siatkę przy ramie drzwiowej, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed insektami.

Moskitiery przesuwne plisowane - czy warto je wybrać?

Dużym zainteresowaniem cieszą się także moskitiery przesuwne plisowane. Ta innowacyjna, nowoczesna osłona również nadaje się do drzwi balkonowych i rewelacyjnie sprawdzi się na dużych drzwiach tarasowych i w ogrodach zimowych. Moskitierę plisowaną można zatrzymać w wybranej pozycji, jej zaletą jest też to, że nie ogranicza widoczności. Przy zastosowaniu podwójnej moskitiery plisowanej można zasłonić wnęki o szerokości 480 centymetrów! Moskitiery przesuwne są bardzo stabilne i odporne na czynniki zewnętrzne!

Wybierz moskitierę, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. W jednym domu można wykorzystać różne rodzaje takich osłon!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro