Reklama
Reklama

Awantura w autobusie. "Masz wyjść bo śmierdzi w autobusie i ludzie nie mogą jechać", "wypad z autobusu"

Kadr z filmu. | fot. Polisz Spliff/youtube
Kadr z filmu. | fot. Polisz Spliff/youtube

W poniedziałek pojawił się w Internecie film nagrany telefonem komórkowym.

Do poznańskiego autobusu wsiadł mężczyzna, od którego inni pasażerowie czuli przykry zapach. Domagali się, żeby mężczyzna opuścił autobus. Krzyczeli w jego kierunku - "Czego nie rozumiesz? Masz wyjść ku**a bo śmierdzi w tym autobusie i ludzie nie mogą jechać przez ciebie, rozumiesz?"

Mężczyzna odpowiedział, że ma bilet i ma prawo jechać autobusem.

-Pan wysiada, nikt nie może z panem jechać - krzyczeli współpasażerowie. Mężczyzna odpowiadał, że niepotrzebnie robią aferę.

-Wyjdź z tego autobusu bo on nie pojedzie dopóki nie wysiądziesz - domagali się wciąż pasażerowie, co zostało zarejestrowane w filmie nakręconym telefonem komórkowym przez jednego z pasażerów.

Pasażerowie zaczęli być agresywni wobec mężczyzny i pytali, czy wyjdzie sam, czy mają mu pomóc. Zarzucali mu, że zatruwa powietrze. Autobus nie ruszał tak długo, aż w końcu pasażer o specyficznym zapachu wysiadł z niego.

Mężczyzna przesiadł się do innego autobusu, tam również spotkał się z pasażerem, który znowu nagrywał go telefonem i próbował wymusić na nim, żeby opuścił pojazd komunikacji miejskiej.

-Wypychasz mnie z autobusu i odgrażasz mi się, kręcisz aferę - zwrócił się pasażer, co do którego padały zarzuty o jego przykrym zapachu.

Na nagraniu było słychać, jak kierowca autobusu pyta, czy mężczyzna opuści autobus, czy ma wezwać odpowiednie służby. Film kończy się pyskówką między mężczyzną, a nagrywającym go pasażerem.

W Regulaminie Przewozów ZTM w Poznaniu nie ma informacji na temat wymogów czystości pasażerów korzystających w komunikacji miejskiej. Jest jednak zapis o tym, że pasażerowie mają obowiązek stosować się do 'zasad współżycia społecznego'.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro