Reklama
Reklama

Kierowcy autobusów i motorniczowie MPK dostaną podwyżki. Czy to wystarczy, by uzupełnić braki kadrowe?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jakub Walczak
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jakub Walczak

Zakończyły się negocjacje ze związkowcami.

Już pod koniec ubiegłego roku informowano, że Miasto sięgnie po środki z rezerwy wynagrodzeniowej i rezerwy na energię. Zapowiadano wówczas, że 9 milionów złotych może trafić na podwyżki dla kierowców MPK. Do tej pory trwały negocjacje ze związkami. Jak informuje Radio Poznań, właśnie się zakończyły.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

"Od 1 marca kierowcy autobusów i motorniczowie otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 500 złotych brutto oraz 50 złotych premii. Oznacza to, że każdy nowozatrudniony kierowca autobusu lub motorniczy otrzymywać będzie 5310 złotych brutto, w tym premia, a do tej pory kwota ta wynosiła 4760 złotych brutto" - mówi dziennikarzom Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Według zapewnień, pensje, które zostały już wypłacone, zostaną odpowiednio wyrównane. Decyzje mają pomóc w uzupełnieniu braków kadrowych. Kierowców wciąż jest za mało.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro