Reklama
Reklama

Andersia Silver pnie się w górę. "Aktualnie trwają prace na piątym poziomie"

Zdjęcie sprzed kilku tygodni. | fot. Robert Majewski
Zdjęcie sprzed kilku tygodni. | fot. Robert Majewski

25-kondygnacyjny budynek Andersia Silver powstaje w ścisłym centrum Poznania przy Placu Andersa.

Jak już informowaliśmy już w ubiegłym roku zakończenie budowy jest planowane w połowie 2025 roku. Na budowie praca wre. "Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych naziemnych kondygnacji. Aktualnie trwają prace na piątym poziomie. Do jedenastego piętra będą to kondygnacje powtarzalne, zatem postęp budowy będzie bardzo wyraźny" - informuje w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim Piotr Trybusz reprezentujący międzynarodowego inwestora Von der Heyden Group.

"Biurowiec będzie nie tylko architektoniczną wizytówką Poznania. Inwestycja znacząco wpłynie na potencjał rynku nieruchomości biurowych w stolicy Wielkopolski, zwiększając aż o 5 proc. wielkość tego rynku" - dodaje.

Biurowiec Andersia Silver będzie miał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Jego łączna wysokość wyniesie 116 metrów. Wewnątrz znajdzie się 40 tys. mkw. powierzchni, na której zlokalizowane zostaną biura i lokale usługowe.

Budynek obsługiwany będzie przez 15 wind z czego dwie przeznaczone będą przede wszystkim pod dostawy. "Bezpośrednio z parteru dostępna będzie rowerownia wraz z szatnią, prysznicami, stanowiskami serwisowymi oraz ładowarkami. Na parkingu samochodowym znajdzie się 227 miejsc parkingowych oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na wysoki komfort użytkowania obiektu wpłynie również specjalna aplikacja budynkowa oraz taras zlokalizowany na 12 kondygnacji, z którego będzie można podziwiać panoramę Poznania" - mogliśmy przeczytać w jednym z przesłanych do nas komunikatów.

Inwestorem jest spółka Andersia Retail Sp. z o.o. - joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro