Reklama
Reklama

Policjanci z psem weszli do jednego z domów. Poszukiwany mężczyzna był... pod podłogą

fot. KPP Wolsztyn
fot. KPP Wolsztyn

Ukrywał się od kilku miesięcy.

W poniedziałek we wczesnych godzinach porannych policjanci z Sulechowa i Wolsztyna przeprowadzili na terenie gminy Siedlec wspólne działania, których efektem było zatrzymanie poszukiwanego od kilku miesięcy przestępcy. Wobec mężczyzny wydane zostały przez sąd dwa zarządzenia i dwa nakazy doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Policjanci uzyskali informacje, że może znajdować się na terenie swojej posesji. Mundurowi objęli obserwacją dom oraz drogi prowadzące w jego kierunku. Sprawdzili też najbliższą okolicę. Po pewnym czasie zapukali do drzwi domu. Domownicy zgodnie twierdzili, że mężczyzna był w domu kilka dni wcześniej, lecz w chwili wizyty policjantów nie ma go. Przekonywali też, że nie wiedzą, gdzie może być. Policjanci nie dali im wiary i rozpoczęli przeszukanie domu. Równolegle zabezpieczyli teren na wypadek ewentualnej próby ucieczki mężczyzny, w czym wymiernie wspomagał ich policyjny pies" - informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Przeszukanie parteru budynku nie przyniosło spodziewanych efektów, w związku z czym policjanci przenieśli się na poddasze. Przechowywane były tam różne przedmioty i nic nie wskazywało, by ktoś tam mieszkał. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tak samo dokładnie również to pomieszczenie. "Po kilkudziesięciu minutach przeszukania policjanci zwrócili uwagę na fragment podłogi, przyległy bezpośrednio do komina. Odsunęli znajdujące się tam przedmioty oraz niewielki fragment wykładziny podłogowej. Okazało się, że ta część podłogi jest ruchoma. W rzeczywistości była to pokrywa niewielkiej skrytki umieszczonej pod podłogą, w której znajdował się poszukiwany mężczyzna. Nie mając szans ucieczki, nie próbował jej. Został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji w Sulechowie" - dodaje rzecznik.

Teraz mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwa, w tym jazdę pod wpływem alkoholu i kradzieże.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro