Reklama
Reklama

Nowy sezon i nowe połączenia z Poznania. Dokąd polecimy z Ławicy?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Pod koniec marca rozpoczyna się wiosenno-letni sezon lotniczy.


Łącznie tradycyjnymi liniami do jesieni będzie można dolecieć do 41 lotnisk. Ofertę uzupełniają 33 kierunki lotami czarterowymi.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Od sezonu letniego, który u większości przewoźników zaczyna się na przełomie marca i kwietnia, będzie można wybrać nowe kierunki - do Bari, Burgas i Pafos, gdzie poleci Ryanair. Do dwóch pierwszych miast loty ruszą już w najbliższą niedzielę, 26 marca, natomiast na Cypr kilka dni później - 29 marca. "W wiosenno-letnim rozkładzie znajdą się też loty na Majorkę, do Chanii oraz Cagliari. Wszystkie rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Do czerwca trzeba będzie poczekać na wznowienie połączeń na Korfu (1.06) i do Barcelony-Girony (3.06). Łącznie irlandzkimi liniami do jesieni będzie można podróżować do 16 krajów (nie licząc Polski - Krakowa) i na 32 lotniska" - przypominają miejscy urzędnicy.

Druga z tanich linii, która lata z Poznania - Wizz Air - przez najbliższe kilka miesięcy oferować będzie jedynie trasę do Londynu (Luton). Dopiero w połowie roku uruchomione będą kolejne loty. "3 czerwca rusza połączenie z gruzińskim Kutaisi, a na początku lipca "urlopowe kierunki" na Bałkanach - Split i Tirana. Jeżeli ktoś lubi planować podróże z dużym wyprzedzeniem, to na stronie Wizz Air są już loty na luty i marzec 2024 roku do Werony, gdzie można było latać z Poznania tej zimy" - informują przedstawiciele miasta.

Oprócz tak zwanych "tanich linii" z Ławicy można wybrać także połączenia LOT-em (do Warszawy), KLM-em (do Amsterdamu), Lufthansą (do Frankfurtu i Monachium) oraz SAS-em (do Kopenhagi).

Z poznańskiego lotniska można także polecieć lotami czarterowymi. Korzystając z nich, można spędzić urlop w którymś 33 miejsc. W większości są to wakacyjne kurorty na Bałkanach i w rejonie morza Śródziemnego. Wyjątkiem i zarazem najdalszą destynacją jest hit ostatnich lat - Zanzibar.

W 2022 roku Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego obsłużył 2,25 miliona pasażerów. To ponad dwa razy więcej niż w 2021 roku. Zeszłoroczny wynik jest trzecim w historii poznańskiego lotniska.

Czy 2023 będzie rekordowy? Zdaniem władz Ławicy, mogą o tym świadczyć wyniki ze stycznia, który był najlepszym miesiącem w całej historii i lutego (drugi wynik w historii). W każdym z tych miesięcy obsłużono ponad 130 tys. pasażerów, co było wynikami lepszymi od zeszłorocznych o ponad 80 procent.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro