Reklama
Reklama

Były instruktor jazdy usłyszał wyrok. Nielegalny proceder miał trwać 6 lat

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jason Morrison/Freeimages
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jason Morrison/Freeimages

Mężczyźnie postawiono 225 zarzutów.

Jak informuje Radio Poznań, prokuratura udowodniła, że 60-latek miał na swoim nielegalnym procederze w ciągu 6 lat zarobić 126 tys. zł.

"Zarzuty dotyczyły szeroko rozumianego fałszowania dokumentów" - wyjaśnia szef leszczyńskiej prokuratury Przemysław Grześkowiak. "Działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i będąc upoważnionym przez kierownika ośrodka szkolenia kierowców do wystawiania dokumentów w postaci świadectw kwalifikacji zawodowej dla kursantów, którzy przeszli w tym ośrodku szkolenie, poświadczał w nich nieprawdę o odbyciu przez nich szkoleń okresowych. A te okoliczności miały istotne znaczenie prawne podczas procesu przedłużania uprawnień do kierowania pojazdami powyżej 3,5 tony. Za to uzyskiwał pieniądze w różnych kwotach. Ponadto jako autentyczne przekazywał kursantom podrobione orzeczenia lekarskie oraz psychologiczne. Brał za to łapówki rzędu kilkuset złotych" - dodaje.

Decyzją sądu były instruktor ma zakaz wykonywania zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej. Wyrok nie jest prawomocny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro